Sosyal Sorumluluk

sosyalsorumluluk2

Her türlü yaşam fırsatından ve ortamından eşit ve tam olarak yararlanabilmek herkesin hakkıdır. Bu felsefeden hareket ile Ufay İnşaat farklılıklara saygı gösteren ve özel ihtiyaç sahibi bireylere uluslar arası standartlara uygun, yenilikçi çözümler üretebilmeyi kendine ilke edinmiştir.

Bu çerçevede Ufay İnşaat ile Engelsiz Yaşam sloganıyla yola çıkan Ufay İnşaat, Türkiye’de engellilere yönelik birçok başarılı projeyi hayata geçiren ve uluslararası anlamda da Avrupa’nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan European Design For All’un Türkiye temsilciliğini yürüten Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ile işbirliği içerisindedir. Ayder ile yapılan çalışmalar dahilinde Ufay İnşaat projelerinden konut satın alan engelli müşterilerinin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik daire içi çözümlerini ücretsiz olarak sağlarken satın almalarda indirim avantajları da sunuyor. Bunun yanı sıra Ufay İnşaat, yeni projelerdeki ortak sosyal donatı alanlarını da engelliler ve özel ihtiyaç sahibi bireylerin gereksinimlerini de göz önüne alarak geliştiriyor.
Öte yandan Ufay İnşaat ile Engelsiz Yaşam sloganıyla hayata geçirilen bir diğer proje de engelliler ve özel ihtiyaç sahibi bireylerin ulaşım ihtiyaçlarının biraz daha rahatlatılmasına yönelik geliştirilen “Ufay İnşaat Engelsiz Ulaşım Aracı” projesidir. Proje kapsamında fiziksel engelliler için özel olarak tasarlanan araç ile AYDER, Düşler Akademisi gibi engelli gençlere yönelik birçok önemli aktivitede gençlerin ulaşım sorununu çözmektedir.